Пошук по сайту

Література  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Першого уроку: Україна єдина країна

Першого уроку: Україна єдина країна

Тема Першого уроку: Україна - єдина країна

Мета: об’єднати учнів, батьків довкола спільної цінності - територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, довести, що непорушними є державний суверенітет, незалежність, територіальна цілісність і демократичні засади державного устрою; розвивати вміння розв’язувати проблеми шляхом діалогу, працювати згуртовано; виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю.

Обладнання: вислови про Україну, книжкова виставка, карта України, стікери, символіка, квіткова композиція, вишитий рушник, олівці, кульки жовті та блакитні, прапорець.

Гасло:

Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава.

Ю. Музиченко

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель. Доброго дня, любі мої!!! Дуже рада вас всіх бачити такими красивими, загорілими і повними сил! Вітаю вас зі святом Першого вересня і початком нового навчального року!

 • Учень читає вірш «Ти єдина,Україно!»

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод -

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

І козаки, й стрільці січові

За тебе гинули в полях.

У небесах сузір'я Лева

Нам світить на Чумацький Шлях.

Стражденна чаєчко-небого,

Єдині два твої крила.

Виходим, нене, у дорогу,

Аби ти вільною була.

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на світі в нас одна.

ІІ. Повідомлення теми Першого уроку.

 • Чи зрозуміли ви, про що ми будемо з вами сьогодні говорити?

Так про нас і нашу любов до рідної Батьківщини. Сьогодні, як ніколи, це питання є досить актуальним.

Темою нашого уроку є: «Україна – єдина країна», який пройде під гаслом: «Моя батьківщина то прадідів слава, єдина родина, єдина держава» (Ю. Музиченко).

ІІІ. Основний зміст уроку

Все починається з малого… З маленького, але такого важливого – з любові. Любові до матері, малої батьківщини, традицій, історії і Батьківщини.

Будь-яка країна розсиплеться на попіл, якщо її громадян не об’єднує прихильність до землі, на якій вони живуть .

 • Що ж таке патріотизм?

Патріоти́зм (грец. πατριώτης —співвітчизник, patrís — батьківщина, Вітчизна) — це любов та відданість Батьківщині, прагнення своїми діями служити її інтересам. Слово прийшло з грецької πατρίς, що означає земля батька, предка.

Патріотизм передбачає гордість за матеріальні і духовні досягнення свого народу, своєї Батьківщини, бажання збереження її характерних особливостей, її культурного надбання та необхідність захищати інтереси своєї громади, народу в цілому.

Історичне джерело патріотизму — це формування прив'язаності до віри в Бога в традиціях своїх предків, землі свого народження, рідної мови, народних традицій та культури.

Ми – українці! І повинні цим пишатись. У нас багата держава, і багата не тільки матеріально, але й духовно. Ми співучі, щедрі, розумні, віддані, рішучі … Чого тільки варті наші традиції !

Гірким і тернистим був шлях України у боротьбі за волю та незалежність.

Україна знана і визнана. Українці виразно відрізняються від слов’янських і

неслов’янських народів. Передусім – мовою. Українська мова – одна з

найпрекрасніших й найбагатших мов поміж мовами інших слов’янських, та й не

тільки слов’янських народів. Її називають солов’їною.

Читець : Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці рідна мова.


 • Діти, а що надає нашій державі неповторності і особливості? (державні символи)

- У статті 20 Конституції України записано, що Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Дівчина – Україна. Символіка – своєрідна візитна картка країна, вона ніби представляє її, підтверджує своє існування. З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім'я Тризуб. Середньому сину дала в дорогу синьо - жовтий одяг. Сміливий і сильний син був середній, і прославив свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам`ятали його і назвали Прапором. А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня, за цей голос і величний спів люди дали йому ім'я Гімн. Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку - Україну.

 • Відкритий діалог.

 • В які моменти нашого життя звучить Гімн України?

 • Як часто ви сьогодні чуєте слова Гімну?

Так, сьогодні гімн звучить не тільки на державних урочистостях чи громадських заходах, ця пісня лунає на Майдані, під час народних протистоянь, її адресують військам АТО. • Гронування.

Гімн України

Державний символ Урочиста пісня Вияв громадянської позиції

Любов до Батьківщини Символ єдності

Незалежність

Учень :

1. Історія створення українського гімну починається 1862 року, коли український етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Одразу після написання вірша його поклав на музику друг і однодумець П. Чубинського М. Лисенко. Створена на його мелодію пісня набула певного поширення на Наддніпрянщині і час від часу звучала до початку XX ст. Згодом музику до вірша П. Чубинського створив і К. Стеценко. Проте остаточно пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» утвердилась у свідомості українського народу саме в співавторстві П. Чубинського і М. Вербицького.

2. На хвилі піднесення українського патріотичного і духовного життя на Галичині в 60-х роках XIX ст. в одному із львівських журналів було надруковано вірш «Ще не вмерла Україна». Цей вірш сподобався М. Вербицькому своїм патріотичним змістом, легкістю форми, і він поклав його на музику спочатку як солоспів у супроводі гітари. Згодом М. Вербицький зробив із пісні-солоспіву хорову композицію.

3. На тлі інших пісень духовно-патріотичного змісту «Ще не вмерла Україна» вирізняється широтою осмислення історичної долі народу, передбаченням його духовного відродження. Як національний гімн пісня «Ще не вмерла Україна» була визнана І. Франком, Лесею Українкою, українськими громадами за кордоном. Особливо знаковим було авторство пісні, адже її створили наддніпрянець і галичанин, що знаменувало соборність українських земель.У наш час як Державний Гімн України було затверджено слова першого куплету і приспіву пісні П. Чубинського «Ще не вмерла Україна» на музику М. Вербицького.

Національний Прапор України теж має досить давнє походження. Поєднання двох кольорів — синього й жовтого — використовували на гербах і прапорах нашого славного народу ще за часів княжої доби. Жовтий — це колір пшеничного лану, хліба, зерна, що дарує життя всьому на землі; колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів, не заколосився б життєдайний хліб. Блакитний — це колір неба, води.

 • Вчитель: який державний символ ми з вами , ще не назвали?

Учні: Тризуб!

 • Вчитель: Правильно, державний герб нашої країни має вигляд тризуба. А чому саме тризуб?

Учні: триєдинство в християнській вірі, слово, воля

Золотий тризуб на блакитному тлі — символ влади. Він зустрічається ще за часів Київської Русі, зокрема на монетах київського князя Володимира Великого. Герб — це частина корони, яку носили київські князі. Чому саме тризуб уважають Гербом України? Мабуть, тому що число «три» завжди вважалося чарівним. У багатьох казках ви знайдете розповіді про трьох богатирів, три бажання або три дороги. А ще тризуб означає триєдність життя. Це Батько, Мати, Дитя, які символізують Силу, Мудрість, Любов.

- Але, крім державних символів, Україна має ще й народні символи.

 • Скажіть, які народні символи знаменують Україну?

(Учні називають рослини-символи України)

Учень : Звичайно, скажеш одне тільки слово «Україна» і в уяві обов’язково постають тополя в полі, хрущі над вишнями, калина в лузі, верба край долини… Калина в Україні - символ рідної землі і вічної пам’яті про тих, хто у мужній боротьбі віддав своє життя за щастя і волю народу, тому й садять її на могилах загиблих. Якщо троянди і виноград, за словами М.Рильського,- красиве і корисне, то калина символізує духовний потяг до рідної землі, свого берега, своїх традицій. Верба - також символ, який опоетизований у народній творчості і художній літературі. Близько 500 видів верби росте на нашій планеті, а 30 - на Україні. Дуже любив Україну славний її син Т.Г.Шевченко, який у своїх творах оспівав її красу. 365 разів Кобзар використовував це слово, а будучи на засланні в Орській фортеці, він посадив гілку верби і виростив її, для нього вона була уособленням України. Барвінок теж рослина обрядова. Це символ пам`яті, вірності, здоров`я, краси і вічності, безсмертя, довгих літ. Любові знак - барвінку синій цвіт.

 • Сучасна Україна – незалежна держава. Розташована у Східній Європі.

Має кордони: на північному заході з Білоруссю, на сході з Росією, на заході – з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. На півдні омивається водами Чорного та Азовського морів. В українських Карпатах знаходиться географічний центр Європи.

Кожен пишається своєю рiдною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще.

 • Що ви знаєте про Україну?

• Простiр землi, яку заселяють українцi, є таким великим, що аби перетнути його пішки iз заходу на схiд, треба йти 90 днiв, долаючи щодня 30 км.

· Територiя України простягається iз заходу на схiд на 1316 км, а з пiвночi на пiвдень — на 893 км.

• За площею територiї (603,7 тис. кв. км) серед європейських держав вона поступається лише Росiї.

• Протяжнiсть державного кордону України становить 7 590 км

• Із них на морськi кордони припадає 1 959 км.

• Нашими найближчими сусiдами є росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, словаки, угорцi, румуни, молдавани, болгари.

• Україна — це держава. Вона має свою Конституцiю — Основний Закон, тобто правила, за якими живуть українці.

· Конституцiю прийнято Верховною Радою України 28 червня 1991 року.

• 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежностi України.

· Україна є суверенною i незалежною, демократичною, соцiальною, правовою державою.

 • Доміно.

- Що для вас є Україна?

У К Р А Ї Н А Батьківщина  рідний дім  країна  домівка рідна мова слово культура  родина символ лелека барвінок калина Вітчизна жито рушник  сім’я  воля суверенітет незалежність єдність

- Ці слова нагадують нам про єдність нашого народу, яка потрібна для подальшого будівництва нашого майбутнього.

Учитель. Давайте звернемося до легенди, яка пояснює назву слова «Україна».

Учень: Кажуть, коли представники народів прийшли до Бога, щоб визначитися, яку їм землю обирати і як її назвати, коли були призначені французам – Франція, німцям – Німеччина, і коли залишилося тільки двоє дівчат, глянув на них Всевишній і сказав: «Ви – євреї, жили в раю, у вас було все: і достаток, і мудрі пророки, але ви не вміли цього шанувати – то будете відтепер називатися країною Ізраїль, тобто вигнані з раю». Поглянув же на друге вбоге, але горде дівча, і сказав: «А ви – дуже працьовиті і мужні люди. Вам жити в раю і держава ваша називатиметься Україна. Але щоб справді бути такою країною, треба пройти через важкі випробування війнами і холодом, голодом і хворобами, стихіями і всілякими негараздами».

 • І, напевно, якраз ті випробування переживає зараз Україна.

Сьогодні ситуація в країні дуже складна. Всі люди, від дітлахів до старших людей, щиро й болісно переймаються долею України.

Минуло 23 роки незалежності, і знову українці постали перед загрозою знищення нашої держави. Наш народ і армія стали на захист своєї Батьківщини. Сотні громадян України уже віддали своє життя, захищаючи рідну землю. Першими Героями стали хлопці з «Небесної сотні», які загинули на Євромайдані у Києві. Там, у мирних акція, вони відстоювали право бути Україні вільною, сильною, заможною європейською державою. Отож, на жаль, сьогодні склалася така ситуація, в якій ми знову маємо боронити свою неньку Україну від ворога, який ще недавно називався нашим братом. Щоб перемогти у цій битві, ми усі повинні об’єднатися.
Тільки у єднанні наша сила. І нашим обов’язком є зберегти ту Соборність, незалежність, волю яку так довго та важко здобували наші пращури, і за яку сьогодні українські патріоти кладуть голови на східному кордоні.


Багато зусиль витрачає на мирне врегулювання цієї ситуації наша влада. Ми маємо велику надію на те, що при підтримці міжнародної спільноти у нашій справедливій боротьбі за єдину і неподільну європейську державу українці переможуть.

Герої – не вмирають, а поетичні рядки ще краще допоможуть нам зберегти пам'ять про загиблих і передати її нащадкам.

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду – сотник, молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній сивий-сивий…

І рани їхні вже не їм болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Учень: Сьогодні ми в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної сотні, котрі

відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Майдан став символом

боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно

європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни

заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті,

хто лише починав жити…Всі ми повинні бути вдячні тим, хто відстоює право України бути

гордою державою, хто захищає вас із нами. Жах лише в тому, що гинуть наші співвітчизники.

 • Тому я прошу пом’янути хвилиною мовчання героїв Небесної сотні і героїв війни на Донбасі.

Країна після трагедії стала іншою і потребує реальних змін в усіх сферах життя. Небесна сотня –новітні герої України. Вони полягли за нас із вами. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння. Символічним є те, що на Майдані, виборюючи свою свободу й нове життя для України, стояли поруч пліч-о-пліч представники різних регіонів України.А коли після анексії Криму та подій на сході України сотні сімей, зіткнувшись із труднощами, змушені були покинути свої домівки у пошуках безпеки, їх охоче прийняли родини з різних регіонівУкраїни. Це ще раз доводить, що Україна – єдина держава, і кримські татари разом з українцями і всіма іншими національностями, які проживають на території України – єдиний народ.

Інтелектуальний турнір «Моя Україна»

 • Бліц-турнір «Знаменитості України»

 1. Чемпіон з боксу (Віталій Кличко).

 2. Перший космонавт незалежної України (Леонід Каденюк).

 3. Чемпіон зі стрибків (Сергій Бубка).

 4. Видатний український поет, філософ, просвітитель ( Григорій Сковорода).

 5. Геній українського народу (Тарас Шевченко).

 6. Чемпіонка з комплексного плавання (Яна Клочкова).

 7. Засновник «Просвіти» в Миколаєві (Микола Аркас).

 8. Чемпіонка зі спортивної гімнастики (Лілія Подкопаєва).

 9. Перший Президент України (Леонід Кравчук).

 10. Титан української літератури (Іван Франко).

 11. Автор Державного Гімну України (Павло Чубинський).

 12. Абсолютна олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики (Катерина Серебрянська).

 13. Співочий ректор (Михайло Поплавський).

 14. У травні 2002 року його ім'я присвоїли київському стадіону «Динамо»

(Валерій Лобановський).

 1. Найсильніший чоловік України (Василь Вірастюк).

 2. Донька українського народу (Леся Українка).

 3. Режисер першого звукового кіно (Олександр Довженко).

 4. Переможець одного з найпрестижніших музичних конкурсів світу "Євробачення 2004" (Руслана).

 5. Автор першого літопису «Повість минулих літ» (Нестор).

 6. Укладач основного збірника законів «Руська правда»? (Ярослав Мудрий).

 7. Засновники Києва? (Кий, Щек, Хорив та Либідь).

 8. Теперішній український президент (ПетроПорошенко).

 9. Хто охрестив Київську Русь?(Володимир).

 10. Хто був обраний гетьманом запорізьких козаків у 1648 році? (Богдан Хмельницький)

 11. Володар «Золотого м'яча» 2004 — призу, який вручають найкращому футболісту Європи (Андрій Шевченко). 

 12. Український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (Борис Патон).

 13. Академік, творець школи кардіохірургів на Україні (Микола Амосов).

 14. Виконавиця ролі Роксолани в серіалі «Роксолана - полонянка султана» (Ольга Сумська).

 15. Автор фундаментальних праць у галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, керівник розробленого проекту універсальної ЕОМ “Україна” (Віктор Глушков).

 16. Конструктор літакобудування, професор Харківського авіаційного інституту (1976 р.), автор наукових робіт з питань планеризму, літакобудування (Олег Антонов).

 • А зараз, ми проведемо вікторину «Що я знаю про тебе, моя Україно?»

 • На якому материку розташована наша держава? (Євразія)

 • Які країни межують з Україною? (Білорусь, Молдова, Росія, Польща, Словакія, Румунія, Угорщина)

 • Де знаходиться географічний центр Європи? (на території України в Закарпатській області поблизу с. Ділове)

 • Як називається найвища вершина Карпат? (Гора Говерла 2061 м)

 • Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро)

 • Хто був першим Президентом України? (Михайло Грушевський)

 • Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запоріжська Січ)

 • Назвіть автора рядків: «Все на світі можна вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» (В. Симоненко)

 • Які моря є на територiї України? (Чорне, Азовське.)

 • Основний закон України. (Конституцiя.)

 • Державна мова України. (Українська.)

 • Найголовнiший майдан нашої країни. (Майдан Незалежності.)

 • Кого називають Кобзарем України? (Т.Г.Шевченка.)

 • Що святкують українцi 28 червня? (день Конституції.)

 • Хто автор слiвГiмну України? (Чубинський.)

 • Край, де ви народились, живете i зростаєте. (Батькiвщина.)

 • Знак, що символiзує мiць держави. (Герб.)

 • Людина, яка належить до певної держави, пiдпорядковується законам, перебуває пiд її захистом. (Громадянин.)

 • Столиця України. (Київ.)

 • Найголовнiша пiсня країни. (Гiмн.)

 • Один iз державних символiв. (Прапор.)

 • Інтерактивна вправа «Віночок для України»

А зараз ми сплетемо віночок із квітів любові для рідної України

 • На квіточках-стікерах напишіть свої побажання і прикріпіть навколо карти України.

Саме наша любов, добро і піклування допоможуть зберегти єдність нашої держави.

 • Флеш-моб «Коло єднання».

 • Україна потребує вашої енергії та молодечого запалу, вашої праці і любові. Сьогодні ви – ще школярі, але вже у цю мить ви є громадяни, які не байдужі до всього, що відбувається в рідній домівці, громаді, Батьківщині. Для вияву вашої громадянської позиції пропоную взяти участь у флеш-мобі «Коло єднання»

(Учні, вчителі, батьки, гості утворюють спільне коло, виголошуючи гасло уроку - «Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава»).

Класний керівник. Любі мої! Пам'ятаймо: патріотизм — звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки в надзвичайних ситуаціях.

Вірмо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. А ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної, демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Учениця.

Не ділімо цю землю,

Не ділімо це небо,

Не ділімо хатини

Й сім'ї не ділімо!

Бо ми - браття, єдині

В українському слові,

В українськім коріння,

В українській любові!

Дівчина –Україна:

Не розчаровуйсь в Україні

Не має єдності у нас,

То наша головна провина

За весь неволі довгий час.

Не розчаровуйсь в Україні,

А розумій її печаль.

Що робиш ти для неї нині -

У себе спершу запитай.

Не розчаровуйсь в Україні.

Вона - свята, а грішні - ми.

В її недолі часто винні

Її ж бо дочки і сини.

Не розчаровуйсь в Україні,

Ідеї волі певним будь,

Бо тільки той є справжнім сином,

Хто вміє неньки біль збагнуть.

Не розчаровуйсь в Україні,

Вір, що мине важка пора,

Розквітне пишній цвіт калини

В садах достатку і добра!

Учень. Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

бо ти у нас одна-єдина, -

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь,- казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни,

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі.

Щоб завше у садку смерека

Весняним квітом під вікном цвіла

І прилітали з вирію лелеки,

Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!

Учитель: Ви – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками створимо її культуру, своїми досягненнями прославимо її. Будьмо гідними своїх предків, любімо рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову.

Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі. А для цього потрібно любити свою Батьківщину, віддавати їй розум і серце.

Ви - юний цвіт нової України,
У ваші очі дивиться народ.
Верстати шлях вам суджено єдиний:
Під кольорами сонця й неба сині –

Сягнуть в житті небачених висот.

 

Молодці!!! Я вам вдячна за сьогоднішній урок. Сподіваюсь, що сьогодні в ваших душах проростуть зернятка патріотизму, за якими ви будете пильно наглядати.


поділитися в соціальних мережахСхожі:

Уроку: «Україна єдина країна»
Мета: розширити поняття про єдність, незалежність І суверенність нашої держави та роль у цьому українського козацтва

Уроку: «Україна єдина країна»
Україні; виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни та формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної...

Моя Україна – єдина країна
Мета: Розширити та поглибити знання учнів про незалежну Україну; виховувати у дітей почуття патріотизму, національної гордості, любові...

Презентація загальношкільного проекту «Моя країна Україна»

Україна – нато: міфи І реальність” Іллінці, 2015 Підготувала
Україні різні політичні сили використовують питання „Україна – нато” в своїх інтересах. Одні доводять недоцільність І навіть шкідливість...

Походження назви «Україна»
Карта Східної Європи італійця Вінченцо-Марія Коронеллі (1690). Правобержжя І лівобережжя з Києвом позначені як vkraine ou pays des...

Співпрацюємо з батьківською громадою
Діти покладаються на свої сім'ї, тому що сім'я забезпечує їх фізично емоційно, психологічно. Отож, висновок: сім'я відігравала І...

Конспект уроку-роздуму з української літератури в 11 класі з використанням...
Тема уроку. О. П. Довженко. Кіноповість «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу у Великій Вітчизняній війні

Незалежності до нової україни
Першого уроку в 2016-2017 н р., присвяченого відзначенню 25-ї річниці незалежності України

Навчально-тематичної екскурсії
«Моя країна – Україна», визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних об'єктів І туристсько-краєзнавчих екскурсійних...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
l.ocvita.com.ua
Головна сторінка