Пошук по сайту

Література  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Урок-гра «Поле чудес» з української літератури у 9 класі на тему «Значення творчості Т. Г. Шевченка»

Урок-гра «Поле чудес» з української літератури у 9 класі на тему «Значення творчості Т. Г. Шевченка»





Урок-гра «Поле чудес» з української літератури у 9 класі на тему «Значення творчості Т.Г.Шевченка»

Тема: Значення творчості Т.Г. Шевченка

Мета уроку: оглянути вивчену поетичну спадщину Т. Шевченка і його малярського доробку, прози, драматургії, міркувань із «Щоденника»; виявити той великий «духовний імпульс», який подала діяльність митця у боротьбі за політичну незалежність і культурне збагачення України; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; вміння узагальнювати, виділяти

головне, суттєве із потоку інформації, раціонально використовувати навчальний час; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати повагу до Т. Шевченка за його внесок у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступ

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Форма уроку: урок-гра «Поле чудес»

Обладнання: виставка творів Кобзаря, ноутбук, зовнішній екран, інтерактивна презентація, жетони, демонстраційний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Поетична хвилинка

Учень виразно читає уривок з поеми Т.Шевченка «Наймичка»

(Слайд 1-3)

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

- Сьогодні у нас незвичайний урок – урок гра, на якому перевіримо ваші знання з вивченої теми, бо ми з вами станемо учасниками всім відомої гри « Поле чудес». (Тиснемо «Пуск», звучить заставка відомої гри). Ваша активна участь – це гарантія того, що гра буде цікавою, змістовною.

ІІІ. Проведення гри.

1. Гра складається з трьох вибіркових турів та чотирьох основних турів. В кожному вибірковому турі обирається трійка учасників за більшою кількістю відповідей на запитання. В кожному основному турі гравці по черзі крутять барабан (натискаємо на малюнок і переходимо до барабана, потім натискаємо стрілочку і повертаємось до загаданого слова) та називають літери – їх мета відгадати зашифроване слово. На барабані розміщені сектори з балами та сектори: сектор + (учасник гри має право відкрити будь-яку букву в слові), сектор 0 (перехід ходу), сектор Б («Банкрот» - всі очки згорають), сектор П («Приз» - учасник може взяти приз, або відмовитися і продовжити гру).

2. Перший відбірковий тур (Слайд 4).

Отож, розпочинаємо гру, а саме, вибірковий тур. За кожну правильну відповідь учень отримує жетон. Той, хто набере більшу кількість жетонів стає гравцем І туру. Так визначається 3 гравці 1 туру.

І відбірковий тур

1) У якому році вперше Шевченко поїхав до Петербурга? (1831р)

2) У якому році Т. Шевченко був викуплений з кріпацтва? (22 квітня 1838р)

3) Місто перебування покарання Тараса Григоровича за участь у Кирило-Мефодієвському товаристві. (Оренбург)

4) Назва картини Т. Шевченка, у якій він відобразив власне себе. («Автопортрет»)

5)Кому присвятив поет поему, інвективу «Кавказ»? (Якову де Бальмену)

6) До якого жанру відноситься твір Т. Шевченка «Причинна»? (Балада)

(Представлення першої трійки)

3.І тур.

Завдання: Композитор, який на поезію Т. Шевченка «Ісаія. Глава 35» написав урочисту кантату під назвою «Радуйся, ниво, неполитая!». (Микола Лисенко) (Слайд 5)

(Визначається перший фіналіст гри).

4.ІІ відбірковий тур.( Слайд6)

1) З якого твору цей уривок:

Що лилися з Катрусею

В московській дорозі;

Що молилась з козаками

В турецькій неволі.

(Три літа)

2) Якого з видатних ватажків Т. Шевченко картає у творах «Великий льох», «Стоїть в селі Суботові…»? (Б. Хмельнницького)

3) Кому присвятив поезію «Сон» Т. Шевченко? (Марко Вовчок)

4) До якого жанру відноситься твір Т. Шевченка «Великий льох»? (Містерія)

5) Джерело епіграфа до твору «Кавказ» Кобзаря. (Біблія)

6) Герой твору «Сон», який вимагав від сновидця гроші. (Каламар)

( Представлення другої трійки гравців) (Слайд 4)

5.ІІ тур.(Слайд 7)

Завдання: Письменниця, яка висловила думку: «Українська ворона» (Т. Шевченко «Великий льох»).— це «чорний дух національної недолі». (Оксана Забужко)

(Визначається другий фіналіст гри «Поле чудес»).

ІV. Гра з глядачами( Слайд 8)

Фотозавдання.

Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Шевченко був одним із перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям, основоположник критичного реалізму в українському мистецтві. Загальновідомо, що Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Сам він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю.

Я вам треба уважно розглянути і назвати їх.



«Катерина» «Селянська родина» Ганна Закревська Автопортрет



Варвара Рєпніна Циганка-ворожка Голова матері Сліпа з дочкою

Відбірковий ІІІ тур ( слайд 9)

1) Народний ватажок, реальна історична постать, герой твору Т. Шевченка «Гайдамаки». (Залізняк)

2) Визначте твір поета за поданим уривком:

Од молдованина до фіна

На всіх язиках все мовчить,

Бо благоденствує! («Кавказ»)

3) Твір Т. Шевченка про героїчне минуле України. («Гайдамаки»)

4) Жанр твору «Лілея». (Балада)

5) Назва села — місцевості, де народився поет. (Моринці)

6) Після закінчення Академії мистецтв Тарас Григорович викладав у Київському університеті предмет… (Малювання)

ІІІ тур

Завдання: Твір Г. Квітки-Основ’яненка, який проілюстрував Т. Шевченко. («Знахар»)

(Визначається третій фіналіст гри). (Слайд 10)

6.Фінал.(Слайд11)

Завдання: Видатний український письменник і громадянський діяч, який написав одну з найкращих наукових біографій Т. Шевченка під назвою «Тарас Шевченко. Хроніка його життя»? (О. Кониський).

7. Супергра(Слайд12)

Завдання: Назвати ім’я та прізвище письменника, який написав про Шевченка:

Біля його колиски уночі

В пітьмі нічній озвалися Борба і Труд:

" - Благославляємо тебе на бій за люд!".

" - Свій край з упадку піднімеш - терпи!".

(Богдан Лепкий)

(Гравець називає 4 букви, якщо вони є, то відкриваються, потім за 1 хв потрібно назвати все слово).

Вітання та нагородження переможця гри «Поле чудес»( слайд)

V. Підсумок уроку (Слайд13)

1. Обмін враженнями

- Чи сподобався вам незвичайний урок?

- Які завдання були цікавими?

2. Гра «Асоціативний кущ»

Т. Шевченко – це…













VІ. Домашнє завдання: (Слайд 14)

Завдання на вибір:

А) Підготувати презентацію «Мистецька майстерність Т. Шевченка»;

Б) Написати реферат «Відображення історичного минулого України у творах Кобзаря»;

В) Скласти поезію про Кобзаря.
Презентація «Тарас Шевченко»



Слайд 1 Слайд 2



Слайд 3 Слайд 4



Слайд 5 Слайд 6



Слайд 7 Слайд 8



Слайд 9 Слайд 10



Слайд 11 Слайд 12



Слайд 13 Слайд 14

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок математики І української літератури з теми «Дослідження творчості...
Тема: Інтегрований урок математики І української літератури з теми «Дослідження творчості Т. Г. Шевченка на уроках математики»

Урок змагання. Хід уроку І. Оголошення теми та мети. Слово вчителя:...
Підсумковий урок-змагання із творчості Т. Шевченка, А. Чайковського, М. Стельмаха у 7 класі

Урок української літератури та музики (6 клас) Тема уроку: поезія...
Т. Шевченка; усвідомити, що поезія Т. Шевченка є відображенням його життєвого шляху І виросла на ниві української пісні; зосередити...

І глухів мовить про шевченка…
Мета навчальна: допомогти учням розкрити, пізнати І осмислити витоки творчості Тараса Шевченка, його місце І значення в історико-культурному...

Конспект уроку з української літератури в 5 класі на тему «Зірка...
...

Твір-опис у художньому стилі на тему «Світ краси природи у творчості Т. Шевченка»
...

Урок з української літератури у 10 класі «Багата палітра прози І. С. Нечуя-Левицького»
Тема. Багата палітра прози І. С. Нечуя-Левицького (Підсумковий урок за вивченням творчості письменника)

Урок в 11 класі на тему: Література рідного краю
Дніпропетровської області, поглибити знання учнів про історію рідного краю, з ясувати, як розкрита тема ввв в творчості письменників,...

Рання творчість Т. Г. Шевченка. Балада «Причинна» Мета: поглибити...
З’ясування теми й мети уроку: вивчення одного з творів Кобзаря та його місце І значення в ранній творчості поета

Урок у 11-му класі з української літератури тема: Поетичне гроно шістдесятників
Огляд життя І творчості. Патріотичні мотиви І персоніфікований образ України, громадянські ідеали, у віршах поета “Задивляюсь я в...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




l.ocvita.com.ua
Головна сторінка